MAMY MISTRZA GASTRONOMII!

26 marca 2019 odbyła się I EDYCJA KONKURSU "MISTRZ GASTRONOMII" organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 8, Zespół Szkół nr 1 oraz Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Świdnicy. Honorowym patronatem konkurs objęli:

-Pani Beata Moskal Słaniewska- Prezydent  Miasta Świdnicy

-Pan Piotr Fedorowicz-Starosta Świdnicki.

-Patronat  Medialny-Wiadomości Świdnickie.

Konkurs  zorganizowany został z inicjatywy nauczycieli naszej szkoły: p. Doroty Kocoń i p. Barbary Bilańskiej- Świerzko.

Impreza kulinarna skierowana jest do uczniów kl. IV-VIII szkół podstawowych Powiatu Świdnickiego, z których udział wzięły:

• SP nr 1 z oddziałami integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki w Świdnicy
  • SP nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Świdnicy
  • SP nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Świdnicy
  • SP nr 8 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Świdnicy
  • SP nr 105 w Świdnicy
  • SP nr 315 w Świdnicy
  • SP im. Jana Pawła II w Grodziszczu
  • SP im. Anny Jenke w Mrowinach

Zmagania konkursowe oceniało Jury w składzie:

1. Pan Tadeusz Niedzielski -  Dyrektora Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego – przewodniczący jury
  2. Pani Monika Bieżyńska-  Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno -Epidemiologicznej w Świdnicy
  3. Pani Małgorzata Gryń- Chlebicka - Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8  w Świdnicy
  4. Pani Małgorzata Maskiewicz - Skawina - kierownik szkolenia praktycznego w Zespole Szkół nr 1 w Świdnicy
  5. Pani Barbara Świętek - Inspektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Świdnicy,
  6. Właściciel restauracji PEPE ROSA - pan Marcin Sokoła
  7. Losowo wybrany nauczyciel, opiekun uczestników - Jolanta Krasoń

Podczas konkursu gościliśmy również:

-Pana Zygmunta Worsę-Wicestarostę Świdnickiego

-Panią Agatę Steczko-Szymańską-Dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Świdnicy

-Panią Alicję Synowską-etatowego Członka Zarządu Starostwa Powiatowego w Świdnicy

-Pana Grzegorza Stawarza-Dyrektora Wydziału Oświaty i Wychowania starostwa Powiatowego w Świdnicy.

-Pana Rafała  Pawłowskiego-redaktora naczelnego Wiadomości Świdnickich.

Jury miało nie lada zadanie, ocenić smaczne, zdrowe i estetycznie podane przekąski.

Oto lista nagrodzonych:

I miejsce: Kinga Policht i Julia Pietruszka - SP im. Anny Jenke w Mrowinach

II miejsce: Michał  Hardy i Maja Jewuła - SP nr 1 z oddziałami integracyjnymi  w Świdnicy

III miejsce: Julia Fitrzyk i Hanna Karpińska - SP nr 8  w Świdnicy

Wyróżnienia :

- Oliwia Ciosek i Anna Piskorz - SP nr 4  w Świdnicy

- Emilia Orłowska i Magdalena Rudownik - SP nr 105 w Świdnicy

- Aleksandra Waligóra i Martyna Turek - SP Grodziszczu

- Aleksandra Dobrowolska i Malwina Kossowska - SP nr 8 w Świdnicy

- Melania Mielcarek i Zofia Miłkowska-SP nr 8 w Świdnicy

Każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom i drobne upominki.

Zmagania konkursowe, oprócz elementu rywalizacji, dostarczyły uczestnikom wiele radości.

GRATULUJEMY !

Pierwszą nagrodę ufundowała Pani Beata Moskal- Słaniewska - Prezydent Miasta Świdnicy, drugą - Pan Piotr Fedorowicz – Starosta Świdnicki, trzecią: Pani Monika Bieżyńska - Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno -Epidemiologicznej w Świdnicy.

Nasz konkurs sponsorowały również: WIADOMOŚCI ŚWIDNICKIE, cukiernia „ŁUKOWA”, Rada Rodziców SP nr 8, pan Arkadiusz Grabowski.

Bardzo dziękujemy współorganizatorom dzisiejszego konkursu: Zespołowi Szkół nr 1, Pani Monice Zawadzkiej, Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Świdnicy za współpracę.

Więcej zdjęć można zobaczyć na naszym facebooku.