UCZNIOWIE KLASY 2A W STRAŻY MIEJSKIEJ W ŚWIDNICY

27 marca 2019 r. uczniowie z klasy 2A wybrali się do Straży Miejskiej w Świdnicy. Dzieci z zainteresowaniem słuchały pana strażnika, który opowiadał, jakimi sprawami zajmuje się Straż Miejska i w jaki sposób pomaga mieszkańcom naszego miasta. Podczas spotkania dzieci omówiły ogólne zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, jak postępować ze zwierzętami czy podczas kontaktu z osobami nieznajomymi. Wykazały się dużą wiedza i wysoką kulturą osobistą. Zostały za to pochwalone przez pana strażnika. Podczas wizyty dzieci poznały elementy umundurowania i wyposażenia, którym posługują się strażnicy podczas codziennej pracy. Obejrzały radiowóz oraz stanowisko kierowania zespołu dyżurnych oraz obsługi monitoringu wizyjnego. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały pamiątkowe elementy odblaskowe i różne zabawki edukacyjne, kolorowe worki na buty oraz słodkości.

To była ciekawa wycieczka.

Więcej zdjęć można obejrzeć na naszym facebooku.