WYCIECZKA KLASY 3B DO MUZEUM DAWNEGO KUPIECTWA W ŚWIDNICY

21 maja 2019 r. uczniowie klasy 3B wybrali się na wycieczkę do Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy. Uczniowie mieli okazję zwiedzić jedyne tego rodzaju muzeum w Polsce, które szeroko zajmuje się tematem handlu w dawnych czasach i posiada tak wiele eksponatów z nim związanych.

Pan przewodnik oprowadzał dzieci i ciekawie opowiadał o wydarzeniach z historii Świdnicy oraz o zgromadzonych starych przedmiotach.

Uczniowie mieli możliwość zobaczenia aranżacji apteki z przełomu XIX i XX wieku, sklepu kolonialnego, ekspozycji metrologicznej i aranżacji stacji benzynowej. Ponadto zapoznali się z ekspozycją kupiecką, piwowarską oraz bogatymi kramami. Obejrzeli dawne kasy sklepowe i kalkulatory. Zamieszczone zdjęcia ilustrują czas spędzony w muzeum.

Wycieczka klasy 3B zakończyła się słodkim akcentem. W drodze powrotnej do szkoły dzieci odwiedziły lodziarnię.