KONCERT POŚWIĘCONY TWÓRCZOŚCI STANISŁAWA MONIUSZKI

06 czerwca 2019 r. o godzinie 17:00 w sali widowiskowej I LO w Świdnicy odbył się koncert poświęcony twórczości Stanisława Moniuszki. Był to ostatni koncert trzyletniego projektu "Artystyczna integracja Ósemek", w którym udział wzięły  SP 8 w Jeleniej Górze i SP 8 w Świdnicy. W ramach projektu odbywały się warsztaty, konkursy i koncerty. Ten ostatni miał uświęcić Rok Stanisława Moniuszki. Na koncercie zaprezentowali się uczniowie obu szkół.

Szkołę świdnicką reprezentowali:

• Chór Szkolny "Libro di muzica", wykonując a cappella pieśni:" Chochlik", "Kum i Kuma", "Złota rybka", "Prząśniczka";
  • zespół flażoletowy klas 6 i 7, który zagrał kanon 3-głosowy "Wlazł kotek";
  • zespół wokalny klas 5, który rozpoczął koncert piosenką „Pan Moniuszko”;
  • Jan Kędzierski z klasy 4 zaśpiewał pieśń "Chłopczyk żwawy";
  • Julia Grabczyńska z klasy 6 wykonała "Pieśń poranną";
  • Jakub Okruta z klasy 7 zaśpiewał "Kozaka";
  • Martyna Mieszkalska z klasy 7 wykonała "Pieśń wieczorną";
  • Daria Kwiecińska z klasy 7 wyśpiewała krakowiaka "Niech się panie stroją w pasy";
  • Konstancja Kulak z klasy 7 zaśpiewała pieśń "Co to za kwiatek".

Solistom na pianinie akompaniował uczeń klasy 8 Jakub Moneta, a wszystkich przygotowała P. Kamilla Banaszczyk.

Szkołę z Jeleniej Góry reprezentowali:

• Integracyjny Zespół Instrumentalny CANTO, który zagrał na zestawie instrumentów Orffa: "Postój piękna gołąbeczko", "Śpiew dziewcząt przy krosnach " z opery "Straszny Dwór", "Przylecieli sokołowie", "Kum i Kuma" i wiązankę melodii;
  • Laura Iurato na flecie poprzecznym zagrała: "Szumią jodły" z opery "Halka", melodię kuranta ze "Strasznego Dworu" oraz "Wiosnę".

Laurze akompaniowała i przygotowała zespół P. Anna Szewczuk.

Koncert prowadziły uczennice klasy 8 Anna Galicka i Olga Iwańska, które dodatkowo przybliżyły widzom sylwetką bohatera koncertu.

Na koniec prezentacji muzycznych widownia nagrodziła wykonawców gromkimi brawami.