GANG SŁODZIAKÓW W KLASIE 3A

W klasie 3A zakończyła się kolejna akcja czytelnicza Gang Słodziaków, której celem było wypracowanie u dzieci nawyku codziennego czytania. Wszyscy doskonale wiemy, że czytanie pełni ważną rolę w rozwoju każdego ucznia, a literatura wywiera ogromny wpływ na rozwój emocjonalny dziecka. Pozwala mu lepiej zrozumieć innych ludzi, wprowadza w świat fantazji, wyrabia codzienne nawyki, kształtuje wrażliwość emocjonalną. Książka kształtuje również cechy społeczne. Dziecko czytając potrafi żyć w grupie, uczy się właściwych zachowań - pomaga słabszym, szanuje dorosłych, rozwiązuje konflikty. Wszystkie dzieci z klasy 3A każdego dnia miały czytać głośno tekst ulubionej książki, a rodzice czuwali nad prawidłowym przebiegiem akcji, składając podpis w okienkach. Wszystkie dzieci za systematyczną pracę i uzbieranie kompletu naklejek otrzymały nagrody: książki, kredki i bąbelkowe rękawice.
Serdecznie dziękujemy pani Bogusławie Ziemińskiej i pani Magdalenie Suszyckiej za zorganizowanie nagród.