"PRAWIDŁOWA DIETA NASTOLATKÓW" POGADANKA DLA UCZNIÓW

"PRAWIDŁOWA DIETA NASTOLATKÓW" - POGADANKA DLA UCZNIÓW

W ramach Tygodnia Promocji Zdrowia 4 grudnia 2019 r. w klasie 5e odbyła się pogadanka o "Prawidłowej diecie nastolatków" z udziałem Pani Joanny Bednarskiej, która jest lekarzem diabetologiem.  Dzieci analizowały Piramidę Pokarmową i zwracały uwagę na pokarmy, które powinny  spożywać  często, a które rzadko. Jednak podstawą Piramidy powinna być codzienna aktywność fizyczna. Dzieci również odczytywały zawartość cukru na etykietach różnych produktów spożywczych. Czasami ilość tego składnika zaskakiwała wszystkich. Nadmierna ilość cukru w diecie zarówno u dzieci i dorosłych prowadzi do otyłości i może wywołać cukrzycę. To niecodzienne spotkanie przyczyniło się do zwiększenia świadomości, jak ważna jest dieta w naszym codziennym życiu.