ZAJĘCIA DLA UCZNIÓW W CZASIE FERII

W dniach 10-14 lutego 2020 r. w ramach ferii zimowych w naszej szkole zorganizowane zostały zajęcia dla chętnych uczniów klas 1-6.

W tym roku, ze względu na obwarowania Urzędu Miasta Świdnicy, była tylko jedna grupa, a jej opiekunem była P. Kamilla Banaszczyk - nauczycielka muzyki i plastyki. Zajęcia  odbywały się od 8:30 do 14:00 do czwartku, a w piątek do 13:30.
W trakcie zajęć uczyliśmy się tańców integracyjnych, graliśmy w zbijanego berka, "kaczka, gęś". Młodsi uczyli się grać w badmintona, a starsi doskonalili swoje umiejętności w tej dyscyplinie. Dużo adrenaliny dostarczyły wyścigi rzędów. We wtorek byliśmy na basenie w Szkole Podstawowej nr 4. Oprócz zajęć sportowych były też zajęcia plastyczne i rozwijające nasze słownictwo. Czytaliśmy bajki i szukaliśmy w nich nauki dla siebie. Każdego dnia wychodziliśmy na spacery. Jak byliśmy na Zalewem Witoszówka, to mieliśmy okazję zobaczyć sójkę. W trakcie spaceru zbieraliśmy różne trawy, z których następnego dnia zrobiliśmy prace plastyczne. Podczas naszych wędrówek byliśmy w Parku Centralnym, Parku Sikorskiego, w Muzeum Kupiectwa i na wieży ratuszowej. Gdy byliśmy w Rynku, podzieleni na dwie grupy, na podstawie zdjęć szukaliśmy kamienic. Zabawa dostarczyła dużo radości. Ponieważ w piątek wypadały Walentynki, to w czwartek robiliśmy ozdobne kartki. Natomiast w ostatni dzień zajęć zorganizowaliśmy naszej koleżance przyjęcie urodzinowe - niespodziankę. Mimo, że byliśmy z różnych klas i w różnym wieku, to świetnie się razem bawiliśmy. Szkoda, że zajęcia trwały tylko tydzień, ale i za to dziękujemy.