WIZYTA LEKARZA WETERYNARII W KLASACH 1B i 3C

27 lutego 2020 r. uczniów klas 1B oraz 3C odwiedziła pani lekarz weterynarii - Emilia Grochocka wraz ze swoim psem.

Dzięki Pani doktor odbyliśmy niezapomnianą lekcję, której sensem było poznanie pracy lekarza weterynarii.Pani weterynarz w bardzo ciekawy sposób opowiedziała dzieciom o zawodzie, w którym pracuje. Uczniowie dowiedzieli się, jakimi narzędziami posługuje się weterynarz w swojej pracy. Pani Emilia przekazała dzieciom także różne ciekawostki na temat zwierząt,które tak samo jak człowiek chorują, cierpią i potrzebują z naszej strony opieki i troski. Pani doktor przypomniała również o konieczności szczepienia zwierząt i o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w kontakcie z nimi. Dzieci chętnie zadawały pytania na tematy związane ze zwierzakami, miały również możliwość posłuchania bicia serca psa oraz sprawdzenia mu uszu za pomocą otoskopu.

Spotkanie odbyło się w ramach realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Czytam z klasą - lekturki spod chmurki”, w którym udział biorą uczniowie klasy 1B oraz 3C.

autor tekstu i zdjęć - p. J. Rzeczycka