CO SŁYCHAĆ U PIERWSZAKÓW?

1 września 2020 r. był dniem szczególnym dla 90 uczniów klas pierwszych, którzy rozpoczęli swoją szkolna przygodę w naszej szkole.

Podekscytowanie, ciekawość, radość i duma z bycia uczniem mieszały się ze strachem i niepewnością.

Przez pierwsze dni w szkole dzieci uczyły się odwagi w nowych sytuacjach, radzenia sobie z emocjami, które temu towarzyszyły, i uczyły się nawiązywania relacji z nowymi osobami. Wspólnie z wychowawczyniami opracowały klasowe kontrakty, w których ustaliły wzajemne relacje w szkole.

Przez pierwszy miesiąc intensywnej pracy dzieci bardzo zaangażowały się w zdobywanie nowej wiedzy i umiejętności.

Nauczyły się już m. in. pisowni kilku liter, ćwiczyły głoskowanie wyrazów, globalne czytanie, przeliczanie przedmiotów, określanie kierunków. Rozróżniały i rysowały figury geometryczne. Rozmawiały na temat bezpiecznego poruszania się po drodze, a także o panującej epidemii koronawirusa i zasadach higieny z nią związanych.

Miały okazję wyrazić swoje emocje, wykazać pomysłowość i kreatywność w działaniach plastyczno - technicznych. Oswoiły się z komputerami. Nauczyły się pięknie śpiewać kilka piosenek, poznały ciekawe zabawy ruchowe.

Dzieci miały także czas na odpoczynek po intensywnej nauce. Budowały ciekawe konstrukcje z klocków, grały w gry planszowe, często bawiły się na placu zabaw, zapoznały się także z Miasteczkiem Ruchu Drogowego.

Już niedługo, 14 października, uczniowie klas pierwszych staną się prawdziwymi uczniami naszej szkoły – wezmą udział w uroczystości Pasowania Pierwszoklasistów. Dzieci już nie mogą doczekać się tego szczególnego dnia i codziennie intensywnie się do niego przygotowują.

https://doba.pl/dsw/artykul/co-slychac-u-pierwszakow-w-osemce-/32540/17 


autor tekstu - p. I. Moneta

autor zdjęć - p. I. Moneta, p. J. Rzeczycka, p. D. Skórzybót

Dodatkowe informacje