"ZA CO LUBIĘ MOJĄ SZKOŁĘ?" - KONKURS LITERACKI DLA UCZNIÓW KLAS III

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klas trzecich wzięli udział w konkursie literackim na temat: ”Za co lubię moją szkołę?”. Poniżej prezentujemy wyróżnione wypowiedzi.

BASIA JEŚKO, 3a

 

Bardzo lubię moją szkołę, ponieważ mam wspaniałe koleżanki i kolegów. Wszyscy w mojej klasie są koleżeńscy. Mogę na nich liczyć, gdy czegoś zapomnę, gdy chce się z nimi pobawić lub potrzebuje pomocy. Szkołę lubię, między innymi dlatego, że przynależy do niej duży, kolorowy plac zabaw, zachęcający do dobrej zabawy. Gdy jestem na świetlicy i jest ciepło często z niego korzystam. Kolejnym powodem, dla którego lubię szkołę jest to, że w święta Pani organizuje nam dzień wolny od zajęć lekcyjnych, w którym bawimy się na tablicy multimedialnej i w różne inne zabawy. Dzięki szkole uczymy się nowych piosenek, które śpiewamy na lekcji i tworzymy różnorodne prace plastyczne. Na zajęciach dowiaduje się ciągle nowych rzeczy, które później mogę wykorzystać w życiu codziennym. Na lekcji WF tańczymy z naszą Panią oraz ćwiczymy. Czasami też mamy zajęcia sportowe na dworze, które lubię najbardziej. 

Moją szkołę lubię, ponieważ nauczyła mnie czytać i pisać, co teraz jest mi bardzo potrzebne, ponieważ mogę przygotowywać różnego rodzaju laurki dla rodziców lub rodziny. Dzięki tym umiejętnościom mogę sprawić im przyjemność. Myślę, że moja szkoła ma ładne okolice, a ja lubię do niej chodzić, gdyż organizuje ciekawe zabawy. Nie zamieniłabym jej na żadną inną. 


ADAM BARCZYSZYN, 3 a

 

Moja szkoła jest kochana,

Chodzę do niej już od rana.

 

Jest tam nasza Pani Ania,

Która stawia nam wyzwania.

Z nią nauka fajna jest,

W pięknej klasie uczę się.

 

Zajęcia edukacyjne ciekawią mnie,

Bo wiedzę zdobywam, kiedy tylko chcę.

 

Jest boisko całkiem nowe,

Do zabawy już gotowe.

Gram tam w piłkę, biegam, skaczę

Na zajęciach z wf-u oceny łapię.

 

Wśród książek jest miejsce wyjątkowe,

odpowiedzi na pytania są tam gotowe.

Gdy jestem w odpowiednim nastroju,

Do czytania tam szukam spokoju.

 

Co każdy piątek autobus wiezie nas,

na basen do 4 już czas.

Tam w wodzie się pluskam jak ryba.

Czas na basenie szybko upływa!!!

 

Te wszystkie atrakcje są w mojej szkole,

Dlatego ją lubię i innej nie wybiorę!

 

OLA JANUS, 3a

Lubię swoją szkołę, bo leży blisko mojego domu. Codziennie rano, gdy idę do szkoły, korzystam z porannego spaceru. Mijam ogrody działkowe, park oraz podziwiam ulice i rośliny. Moja szkoła jest dużym, pięknym budynkiem, który stoi obok pięknego kościoła. Szkołę otaczają nowoczesne boiska i fajny plac zabaw dla dzieci, na który możemy sobie wyjść na przerwie. Wokół jest dużo ładnych roślin i krzewów. Między kościołem a budynkiem szkoły mogę sobie odpocząć na zielonym skwerku.  W budynku gdzie codziennie mam lekcje znajduje się moja żółta szafeczka, w której trzymam wszystkie swoje rzeczy.  Nasza klasa jest przytulna, ale też nowoczesna. W klasie mamy wyznaczony kącik do zabawy i odpoczynku, co bardzo lubię. Moja Pani Ania jest troskliwa i zabawna oraz dba o to żebyśmy umieli tabliczkę mnożenia, którą też lubię.

Bardzo lubię moją szkołę, ponieważ codziennie spotykam się w niej z przyjaciółmi. Na przerwach z koleżankami lubimy sobie pogadać, powygłupiać się i pośmiać. W szkole dzięki mojej Pani uczę się czytać, pisać i jak się zachowywać.  Bardzo lubię też lekcje w- f, dlatego że zazwyczaj bawimy się w zbijaka albo tańczymy układy taneczne. Fajnie się bawimy i wszyscy są zadowoleni.

Z okazji różnych świąt nasza Pani organizuje dla nas wspólny, miły czas. Dostajemy też prezenty, co lubię najbardziej. W piątki nie ma zadań domowych i jestem wtedy szczęśliwa. W mojej szkole czuję się bezpieczna. Panie sprzątaczki dbają o porządek, aby było czysto i pachnąco. Po wakacjach z chęcią wracam do szkoły, bo tęsknię za koleżankami.

Lubię moją szkołę za to, że codziennie uczę się czegoś innego.

 

HANNA SAMEK, 3C

 

Szkołę naszą lubię,

bo się nigdy w niej nie nudzę!

 

Pani Sylwia przez dzień cały

uczy nas rzeczy wspaniałych!

 

Mówi nam „co w trawie piszczy”

i śmieje się, gdy dzwonek świszczy.

 

Rozumie, że psoty i zabawy

to też dla nas ważne sprawy!

 

W dzienniku mamy same Asy,

chociaż niezłe z nas Ananasy :)

 

Szkołę naszą lubię za to,

że przyjaciół gromada

po dzwonku do klasy radośnie wpada!

 

Na swoich ławkach wszyscy wyjmują,

to, co w tornistrach przechowują.

 

Na sobie mamy śliczne mundurki

ze słoneczkiem, co wyjrzało zza chmurki!

 

A kiedy lekcje się już kończą i wszyscy się żegnają,

każdy idzie do domu bez smutku i żalu:)

 

ŁUCJA GLIWA, 3a

 

 Chodzę do Szkoły Podstawowej nr 8 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Świdnicy. Jestem w klasie 3a. Najbardziej lubię lekcje matematyki z moją wychowawczynią, która prowadzi je bardzo ciekawie. Uwielbiam pływać i nurkować, a z mojej szkoły mogę chodzić na lekcje pływania na basenie. Lubię też, gdy wychodzimy na świeże powietrze. Jednym z moich ulubionych miejsc jest biblioteka, gdzie jest cicho i spokojnie. Ciekawym miejscem jest też sala informatyczna, gdzie mogę tworzyć rożne prace na komputerze. Moją szkołę lubię za to, że dowiaduję się dużo ciekawych rzeczy i wynoszę z lekcji wiele nowej wiedzy o świecie. Jednym z moich nowych, ulubionych przedmiotów jest język migowy, który jest bardzo ciekawy.

   W mojej szkole jest wesoło i zabawnie. Mam w niej dużo fantastycznych koleżanek i kolegów. Czuję się tu bezpiecznie, ponieważ jest przytulnie oraz są mili nauczyciele. Po lekcjach lubię iść na plac zabaw, który znajduje się na terenie szkoły. Moja szkoła jest wspaniała!

 

 PAWEŁ PŁAZA, 3a

   Lubię moją szkołę, bo mam dobrych i przyjaznych nauczycieli. Są wyrozumiali, nie zadają nam zbyt wiele do domu, a w piątki w ogóle. Pani Ania- moja wychowawczyni- jest jak druga mama. Ma dużo cierpliwości, jest opiekuńcza i daje nam wiele swobody. Tęskniłem za Nią, kiedy nie mogliśmy chodzić do szkoły i chciałbym, żeby była z nami do ósmej klasy. Ksiądz Jan sprawił, że polubiliśmy lekcje religii. Nagradza nas za dobre zachowanie i zawsze jest z Nim wesoło. Pani Joanna, choć przyznam, że średnio lubię angielski, sprawia, że lekcje nie są nudne. Czasem nawet pozwala nam rysować.

   W klasie mam dużo kolegów i koleżanek- z taką ekipą nigdy się nie nudzimy. Nawet dziewczyny są fajne. Z kolegami ze szkoły spędzamy czas razem także po lekcjach. Często w wolne dni chodzimy na szkolne boisko grać w piłkę albo na plac zabaw. Myślę, że w szkole zdobyłem przyjaciół na całe życie. Moja młodsza siostra też już nie może się doczekać, kiedy dorośnie, by pójść do naszej ósemki.

  Moje ulubione lekcje to informatyka i plastyka- wtedy zapominam o wszystkich stresach. To dzięki szkole dowiedziałem się, co to podszyt, platypus i parzenice. Nauczyłem się czytać, pisać, a nawet mnożyć i dzielić. Tu każdy dzień przynosi coś nowego i za to najbardziej lubię moją szkołę.

 

IGA CHRZĄSTOWSKA, 3a

Lubię szkołę, bo rozwija we mnie moje zainteresowania.

Dzięki szkole poznaję swoje talenty, wiem, że to, czego nauczę się, wykorzystam później w dorosłym i zawodowym życiu.

Lubię ją za miłe towarzystwo, zarówno uczniowskie, jak i nauczycielskie.

Budynek naszej szkoły jest ładny, mamy salę sportową, boisko i plac zabaw, jest trochę zieleni.

Cieszę się, że w naszej szkole jest biblioteka, lubię tam zaglądać.

Szkoła daje nam możliwość korzystania z pływalni, a ja bardzo lubię pływać.

Obecnie jest trochę inaczej, trudno o wyjścia i wycieczki, ale w ub. roku takie były i było świetnie.

Lubię drugą zmianę!

Moja szkoła jest blisko domu, lubię, że jest częścią tej okolicy.

Lubię „ósemkę”, bo czuję się w niej bezpiecznie.

Czuję się częścią szkoły.

Lubię czas spędzony na świetlicy.

Często są organizowane konkursy, imprezy okolicznościowe np. Mikołajki.

Lubię za fajną atmosferę, gwar i głośny śmiech na korytarzach.

Zawsze pierwsza szkoła pozostaje w pamięci, cieszę się, że tą szkołą jest właśnie SP nr 8.

 

WOJTEK NIEDZIELA, 3a

Chodzę do Szkoły Podstawowej nr 8 w Świdnicy. Jestem uczniem klasy 3A. Bardzo lubię chodzić do mojej szkoły. Codziennie spotykam w niej swoją miłą i bardzo dobrą wychowawczynię – Panią Anię. W szkole mogę spotkać się z kolegami, porozmawiać z nimi i się pobawić.  Na lekcjach zawsze uczymy się czegoś nowego i ciekawego. W tym roku doszedł nam nowy przedmiot – język migowy. Bardzo mi się on podoba i chętnie się go uczę. Moją szkołę lubię za wszystko, za ciekawe lekcje, za kolegów, za Panią Anię i pozostałych nauczycieli, za plac zabaw, za zawsze czystą klasę. Cieszę się, że będę tu chodził aż do 8 klasy.

        

ZOSIA PANAS , 3 a

Lubię moją szkołę, bo nauczyłam się tu ładnie czytać, pisać i liczyć. Codziennie  poznaję coś nowego i świat staje się coraz bardziej zrozumiały. Wszyscy nauczyciele są mili, a najbardziej na świecie uwielbiam panią Anię, która jest moim wychowawcą. Jest ona  uśmiechnięta, ma krótkie czarne włosy i  zawsze wytłumaczy jak czegoś nie rozumiem.  Na lekcjach wf czasami chodzimy na plac zabaw lub tańczymy przy muzyce. Jest to świetna zabawa i każdy jest bardzo zadowolony. Korzystamy nie tylko z książek, ale też z tablicy multimedialnej, a na lekcjach języka angielskiego śpiewamy piosenki. Koledzy i koleżanki są bardzo sympatyczni i zawsze pomagają w potrzebie. Najbardziej lubię piątki, bo chodzimy z całą klasą na basen, a pani Ania w tym dniu nie zadaje nam zadania domowego. Od tego roku szkolnego uczymy się języka migowego i mam przy tym dużo frajdy! Cieszę się, że chodzę do tej szkoły, bo wiem że tu dużo się nauczę i poznam wielu przyjaciół. 

 

JULIUSZ GĄSZOWSKI, 3C

Lubię swoją szkołę, ponieważ mogę spotykać się z kolegami. Podobają mi się mundurki szkolne. Uwielbiam też swoją klasę i z nią przebywać. Cenię również swoje lekcje i nauczycieli, najbardziej lubię migowy i w-f, a na nim grać w piłkę. Bardzo cieszę się, że chodzę do szkoły. Nigdy nie zapomnę swojej szkoły, klasy i nauczycieli, ponieważ dużo mnie nauczyli. Zawszę będę miło wspominał ten okres.

 

ALEKSANDER KRYJAK, 3a

Chodzę do Szkoły Podstawowej nr 8 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Świdnicy. Bardzo lubię tą szkołę i chętnie do niej uczęszczam. W mojej szkole naucza super nauczycielka - Pani Ania, która poświęca nam dużo czasu. Inni nauczyciele też są fajni, np. ksiądz Jan. Mam tu dużo kolegów i koleżanek. Do tej samej szkoły chodzi też mój brat Maks. Smaczne są tu obiady. Na boisku obok szkoły często gram w piłkę nożną i tenisa stołowego, nawet w dni wolne od zajęć. W świetlicy miło spędzam czas rysując obrazki. Uważam, że moja szkoła jest najlepsza na świecie.

                                

OLIWIA JĘDRZEJEWSKA, 3 a

Mam na imię Oliwia i chodzę do klasy 3A. Lubię swoją szkołę, bo jestw niej bardzo fajnie. Moi nauczyciele są pomocni i mili. W mojej szkole mam dużo koleżanek i kolegów. Pani Ania jest moją najlepszą wychowawczynią. Nasza pani nauczyła nas wielu ciekawych rzeczy.

Na przerwach spędzam miło czas z moją najlepszą koleżanką Zosią.

Z panią Anią chodzimy na boisko szkolne i ćwiczymy na świeżym powietrzu. Nasz budynek nie jest duży znajduje się w nim biblioteka i sala gimnastyczna. Moja szkoła jest wspaniała i nie zamienię jej na inną.

 

JAN BRATKOWSKI, 3a

Lubię moją szkołę [moja szkoła ma nr 8] za to, że ma miłych nauczycieli.

Ma też boisko, na którym jest czasem WF. Są tu też zajęcia dodatkowe. Ma też bibliotekę, w której można wypożyczyć książki. W mojej szkole są 2 świetlice, w których mogę się bawić. Główny budynek ma 1 piętro i poddasze i dlatego ma dużo schodów, po których mogę chodzić.

Koło boiska jest długa bieżnia, na której mogę biegać. A po lewej stronie są 2 stoły pingpongowe, na których gram w ping - ponga. Lubię szkołę,

bo mogę się spotkać z kolegami. Lubię szkołę, bo się w niej uczę dużo ciekawych rzeczy.

 

ALEKSANDER JEZIERSKI, 3 a

Lubię moją szkołę z wielu powodów. Przede wszystkim panuje w niej miła i przyjazna atmosfera. Dbają o to nauczyciele, uczniowie i pracownicy obsługi. Szkoła jest mała, więc łatwiej poznawać tu nowych kolegów. Czuję się w niej bezpiecznie. Mamy nowe, boisko lekkoatletyczne, a sale lekcyjne są wyposażone w nowoczesne pomoce naukowe. Na miłośników książek w bibliotece czeka mnóstwo ciekawych pozycji.  Po lekcjach zaś można uczestniczyć w dodatkowych zajęciach, np. języka niemieckiego, chóru szkolnego, czy kółkach zainteresowań. Nasza wychowawczyni, Pani Ania, choć wymagająca, jest zawsze pomocna, uśmiechnięta, cierpliwa i wyrozumiała. Nie zamieniłbym „Ósemki” na żadną inną szkołę.

 

KRZYSZTOF DZIASEK 3A

Lubię moją szkołę, bo mam tam dużo kolegów i koleżanek. W szkole nauczyłem się dużo nowych i ciekawych rzeczy. Chodzę rano na świetlicę i bardzo podobają mi się zajęcia zooterapii. Z przedmiotów najbardziej lubię matematykę i zajęcia na basenie. Panie nauczycielki są bardzo miłe i pomocne. W szkole chodziłem na stołówkę i gdzie jadłem bardzo smaczne obiady. Na terenie szkoły jest boisko i plac zabaw na którym aktywnie spędzam czas z kolegami. W szkole mam także bibliotekę oraz dużą salę komputerową.

 

KUBA CZARNY, 3A

Lubię moją szkołę przede wszystkim za to jakich ludzi tam spotkałem.

Czuję się wspierany i rozumiany przez nauczycieli.

Motywują mnie do tego, aby być ciekawym świata.

Poznałem tam również moich najlepszych przyjaciół.

Oni bardzo dużo dla mnie znaczą.

Czuje się przy nich akceptowany i lubiany.

Z nimi nawet lekcja matematyki  sprawia przyjemność. 

To wszystko czyni moją szkołę wyjątkową.

 

WERONIKA OCZKOWICZ, 3a

Jest kilka powodów, za które lubię moją szkołę. Codziennie widzę się z moimi koleżankami i kolegami. W mojej szkole, pracują wspaniali nauczyciele, ale moja wychowawczyni jest najlepsza. Lubię moją szkołę, bo codziennie uczę się nowych i ciekawych rzeczy. W szkole poznałam moją najlepszą przyjaciółkę. W szkole jest aula, biblioteka i sklepik, w którym można kupować smakołyki. Koło mojej szkoły jest duże boisko i plac zabaw.  Uważam, że moja szkoła jest wspaniała!

 

LENA LUDWIK, 3c

Swoją szkołę lubię dlatego, że jest czysta i przyjemnie się w niej spędza czas. Są mili nauczyciele, a na świetlicy są fajne zabawki. Na przerwach lubię bawić się z koleżankami. Dużo się uczymy, a pani Sylwia bawi się z nami na przerwach. Panie ze świetlicy czytają nam bajki i też w szkole są dobre obiady.

                                             

 

Dodatkowe informacje