PASOWANIE UCZNIÓW KLAS I NA CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

  "My, uczniowie pierwszej klasy

Tobie, Książko, przyrzekamy,

że szanować Cię będziemy,

krzywdy zrobić Ci nie damy".

3, 4 i 5 listopada 2020 r. odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas I na czytelników biblioteki szkolnej. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów klasy pierwszej do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, zobaczyli, gdzie w wypożyczalni znajdują się książki przeznaczone właśnie dla nich, wysłuchali wierszyka J. Huszczy „Prośby książki”, samodzielnie wymienili, jak należy obchodzić się z lekturami i dbać o nie, obejrzeli prezentację multimedialną ukazującą fragmenty baśni, wierszy oraz lektur i odgadli ich tytuły.

Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, po czym pani bibliotekarka specjalnym ołówkiem dokonała pasowania każdego z uczniów na czytelnika biblioteki szkolnej. Dzieci otrzymały w prezencie plany lekcji i zakładki i wypożyczyły sobie pierwszą książkę.

Więcej zdjęć z tej uroczystości można obejrzeć na szkolnym YT.

https://doba.pl/dsw/artykul/pasowanie-uczniow-na-czytelnikow/33215/33

https://mojaswidnica.pl/uroczyscie-pasowani-na-czytelnikow-biblioteki-foto/

 

 

 

autor tekstu - p. I. Moneta

autor zdjęć - p. J. Wołoszyn, p. I. Moneta, p. J. Rzeczycka, p. D. Skórzybót

Dodatkowe informacje