MARATON PISANIA LISTÓW AMNESTY INTERNATIONAL

Już na początku grudnia mieszkańcy i mieszkanki naszej miejscowości będą mogli pomóc więźniom sumienia i innym osobom narażonym na łamanie praw człowieka na całym świecie.

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 8 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Świdnicy ma zaszczyt  po raz kolejny zaprosić do wzięcia udziału w Maratonie Pisania Listów Amnesty International, który odbędzie się w dniach 30.11.2020 – 13.12.2020 r.
Tym razem wydarzenie będzie miało formę on – line i jest dostępne pod adresem www.maraton.amnesty.org.pl. Wystarczy wejść na stronę i podpisać petycję online pod wybraną postacią.
Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach 10 grudnia, kiedy świętujemy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka.  W czasie Maratonu piszemy listy w obronie kilkunastu konkretnych osób lub grup osób, których prawa człowieka zostały złamane.
Maraton Pisania Listów odbędzie się jednocześnie w ponad 500 miejscach w całej Polsce, ale to także akcja globalna. Szczegółowy opis sylwetek osób, w sprawie których będziemy w tym roku pisać, znajduje się na stronie www.amnesty.org.pl
Dodatkowe informacje:
Lokalny koordynator wydarzenia:
Marzena Zięba
tel. 504 41 97 95
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

https://mojaswidnica.pl/pisza-listy-w-obronie-innych/

https://swidnica24.pl/2020/11/listy-ktore-ratuja-zycie-i-wolnosc-tegoroczny-maraton-on-line/

https://doba.pl/dsw/artykul/maraton-pisania-listow-amnesty-international/33590/17

autor tekstu - p. M. Zięba

Dodatkowe informacje