FERIE W ÓSEMCE!

W dniach 04 - 08 stycznia 2021 r. w naszej szkole miały miejsce zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla uczniów klas 1-4.

   Uczestnicy podzieleni byli na dwie grupy. Grupa 1 to uczniowie klas 1 i 2. Jej opiekunem była p. Kamilla Banaszczyk, nauczyciel muzyki i plastyki. Grupa 2 to uczniowie klas 3 i 4. Opiekunem tej grupy był p. Krzysztof Duda - instruktor żeglarstwa. Wszystkich uczestników było 23, a w tym tylko 7 dziewcząt.

   Młodsze dzieci na swoich zajęciach poznały tańce integracyjne i zabawy ze śpiewem. Nauczyły się piosenki "Co może mały człowiek" i same stworzyły do niej akompaniament na instrumentach perkusyjnych. Poznały zasadę gry na bum bum rurkach i wspólnie wykonały "Melodię francuską" i "Wlazł kotek". Poznały też legendy Dolnego Śląska: "Cudowna woda", "O duchach na zamku Chojnik", "O Karkonoszu zwanym Liczyrzepą". Do poznanych legend tworzyły prace plastyczne techniką wydrapywanki i rysunku, budowały zamki z drewnianych klocków, a z rolek po papierze toaletowym zrobiły postać Liczyrzepy. W sali gimnastycznej doskonaliły umiejętność rzucania i chwytania piłki. Podczas zabaw doskonaliły celność i  ogólną sprawność fizyczną. Ostatniego dnia odbyły się wyścigi rzędów, które wzbudziły mnóstwo emocji wśród uczestników ferii. W programie zajęć znalazły się codzienne spacery. Dzieci odwiedziły Park Centralny i Park Sikorskiego, poznawały nazwy ulic swojej dzielnicy, korzystając z map przeszły trasę  gry terenowej "Świdnicki zwierzyniec" i podziwiały panoramę miasta z wieży ratuszowej.

Starsza grupa poznawała węzły żeglarskie, zasady gry w unihokeja. Rozwijała swoją sprawność potrzebną przy żeglowaniu. Wiele radości przyniosły rozgrywki w "Dwa ognie". Podczas wizyt w parku wspólnie z młodszą grupą bawiła się na placach zabaw. Przeszła trasę  gry terenowej "Hermes na nas patrzy". Korzystając z dobrodziejstw aury, obie grupy na szkolnym boisku tworzyły śniegowe budowle.

   Wspólnie spędzony czas zaobfitował nowymi znajomościami. Uczestnicy ferii uznali, że bardzo im się podobały zajęcia i żałowali, że odbywały się tylko w pierwszym tygodniu.

https://doba.pl/dsw/artykul/ferie-w-osemce/34292/17

https://mojaswidnica.pl/ferie-w-szkole-podstawowej-nr-8/

Wszystkie zdjęcia można obejrzeć w zakładce GALERIA - FERIE - 2021.

DZIEŃ 1


DZIEŃ 2

DZIEŃ 3

DZIEŃ 4

autor tekstu - p. K. Banaszczyk

autor zdjęć - p. K. Banaszczyk, p. K. Duda

Dodatkowe informacje