WIOSNA, ACH TO TY…

 19 marca 2021 r. w naszej klasie 1C świętowaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Tego dnia uczniowie przyszli do szkoły kolorowo przebrani, zainspirowani wiosennymi barwami i innymi wariacjami na jej temat.

Pierwszoklasiści obejrzeli prezentacje multimedialną o pierwszych oznakach wiosny, a następnie rozwiązywali tematyczne karty pracy. Podzieleni na grupy, wzięli również udział w wiosennych konkursach - układali puzzle na czas, które przedstawiały wiosenne kwiaty, rozwiązywali zagadki oraz zadania na tablicy multimedialnej, śpiewali wesołe piosenki. Nie mogło zabraknąć także wiosennych prac plastycznych, dlatego też dzieci wykonały różnobarwne, przepiękne motyle.

Na koniec naszych wspólnych zajęć wraz z kolorowymi marzannami wyruszyliśmy na poszukiwanie wiosny. Głośne i radosne okrzyki przywoływały wiosnę, a żegnały zimę.

Wiosna to najpiękniejsza pora roku i długo wyczekiwana przez wszystkie dzieci, dlatego też uczniowie rzetelnie przygotowali się do jej powitania. Było niezwykle barwnie, ciekawie i wesoło. Choć za oknem pogoda nie zdradza jeszcze nadejścia nowej pory roku, my wiemy, że wiosna jest już z nami!

Więcej zdjęć można obejrzeć na naszym FB.


autor tekstu i zdjęć - p. J. Rzeczycka

 

Dodatkowe informacje