23 KWIETNIA - ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

Zwykle w tym dniu pracownicy szkoły i zaproszeni goście czytają dzieciom wybrane baśnie i opowiadania. Akcja ma na celu propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły. Niestety w tym roku nie odbyło się wspólne czytanie. Proponujemy Wam jednak ciekawe materiały, które przybliżą Wam wiadomości o książkach i przedstawią wiele ciekawostek związanych z książką.

https://view.genial.ly/5e9db0374c61400d7890689e/interactive-image-dzien-ksiazki-i-praw-autoskich

Z prezentacji dowiecie się m.in.: czym jest i jak działa prawo autorskie,  jaka jest światowa stolica książki, poznacie 10 pomników książek i inne ciekawostki oraz będziecie mieli możliwość wydrukowania ekozakładki do książki.

https://view.genial.ly/5e9c37aab65e370dac7ce380/interactive-image-ciekawostki-ksiazkowe

Mnóstwo ciekawostek książkowych znajduje się w prezentacji pani Ewy Tarapataj pt.: „Ciekawostki książkowe, czyli książka naj…naj…”. Możecie w niej zobaczyć między innymi najstarszą, największą, najmniejszą, najgrubszą i najdroższą książkę świata. Obejrzycie również filmik prezentujący najdłuższe książkowe domino.

https://view.genial.ly/6075835ec5c6660d250e8f29/presentation-23kwietnia

Kolejna prezentacja, to gra dla młodszych uczniów z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.  Dowiecie się jak powstaje książka oraz poznacie m.in. historię i budowę książki, rozwiążecie łamigłówki, puzzle itp.

23kwietnia by Bibliotecznie on Genially

Na zakończenie zachęcamy Was do wysłuchania zabawnej książki czytanej przez przez M. Stuhra – „Książka Bez Obrazków” B.J.Novak

Książka bez obrazków, czyta Maciej Stuhr – YouTube

W ten szczególny dzień dołączamy również prezentacje multimedialne o książkach przygotowane przez uczniów naszej szkoły.

Hania M. (6a)

Iga P. (4c)

Szymon Z. (4b)

Natasza P. (6c)

Maja S. (6e)

Dodatkowe informacje