ZAJĘCIA SPORTOWO-REKREACYJNE DLA UCZNIÓW PODCZAS FERII

Tradycyjnie w pierwszym tygodniu ferii zimowych zorganizowaliśmy dla naszych uczniów zajęcia sportowo-rekreacyjne.

W okresie od 19 do 23 stycznia przygotowaliśmy urozmaicony w atrakcje program zajęć, by nasi uczniowie mogli w sposób aktywny spędzić wolny czas od nauki. W zajęciach wzięły udział wszystkie uprzednio zgłoszone dzieci. Dla wielu z nich była to jedyna szansa na zorganizowany, aktywny wypoczynek w okresie ferii. W realizację programu zaangażowanych było troje nauczycieli: p. Małgorzata  Madziała, p. Dorota Kocoń oraz p. Bartłomiej Ciesielski, a nad zdrowiem dzieci czuwała pielęgniarka p. Lilianna Bogdańska. Każde dziecko mogło znaleźć coś dla siebie i w sposób miły oraz atrakcyjny spędzić pierwszy tydzień ferii zimowych. Zajęcia trwały codziennie od godziny 9:00 do 14:00.

Chęć uczestnictwa w zajęciach zgłosiło 60 dzieci z klas I-VI. Spędziły one czas według wcześniej przygotowanego planu. Zajęcia poprzedzone były rozmową na temat zasad bezpieczeństwa. Cieszyły się dużym zainteresowaniem, obfitowały przede wszystkim w różnorodne formy aktywności ruchowej, a dostosowane były do zainteresowań chętnych uczniów. Dzieci uczestniczyły w:
- zajęciach na basenie;

- zajęciach na lodowisku;

- zajęciach sportowych: piłka nożna, siatkówka, koszykówka, „zbijak”, „dwa ognie”, „rzucanka siatkarska”;

- zajęciach ze wstążkami gimnastycznymi;

- zajęciach w plenerze - nordic walking;

- zabawach rekreacyjnych ze skakanką, „kręconką”;

- grach i zabawach świetlicowych – np. „Wygibajtus”, gry planszowe, prace plastyczne itd.

VI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

16 stycznia 2015 r. rozstrzygnięty został VI Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego.

16 stycznia 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 105 w Świdnicy 42 uczniów ze świdnickich i okolicznych szkół podstawowych wzięło udział w uroczystym podsumowaniu VI edycji Dni Języka Angielskiego. Tego dnia odbył się również VI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Angielskiej Poezji Dziecięcej.
    Nasza uczennica, Marta Luterek, zajęła I miejsceVI Międzyszkolnym Konkursie Gramatyczno-Leksykalnym z Języka Angielskiego i odebrała nagrodę podczas uroczystości.
Gratulujemy Marcie sukcesu!

I EDYCJA TURNIEJU SIATKÓWKI DZIEWCZĄT "ŚWIDNICKA VOLLEYMANIA 2015"

W dniach 15-16.01.2015 r. S.O.S V LO oraz S.O.S Gimnazjum nr 3 w Świdnicy zorganizowały I Edycję Turnieju Siatkówki Dziewcząt „Świdnicka Volleymania 2015” w ramach AKADEMII S.O.S.

Wzięły w nim udział nasze uczennice z klas IV-VI. Rywalizowały z zawodniczkami SP nr 1, SP nr 4, SP nr 6, SP nr 105, Niepublicznej Szkoły Podstawowej "Bliżej Dziecka". Rozgrywki mini-siatkówki zostały objęte Honorowym Patronatem przez Prezydenta Miasta i Gminy Świdnica Beatę Moskal-Słaniewską. Do finału zakwalifikowały się wszystkie nasze zespoły w składzie:

IV klasy - „Dwójki” - Hanna Górska, Anastazja Dominas, Anna Chruścik;

V klasy - „Trójki” - Zuzanna Rut, Anna Drożdż, Natalia Cichosz, Weronika Koroblowska;

VI klasy - „Czwórki” - Julia Brygier, Emilia Frankowska, Zuzanna Czernicka, Wiktoria Wcisło, Aleksandra Drzęźla.

W końcowej klasyfikacji nasze „Dwójki” zajęły IV miejsce, Trójki”- IV miejsce, a na podium stanęły „Czwórki”, plasując się na III miejscu.

Tytuł najlepszej zawodniczki przypadł Wiktorii Wcisło.

Gratulujemy! :)