UCZNIOWIE KLAS 1B I 1E WE WROCŁAWSKIM AFRYKARIUM

29 maja 2015 r. uczniowie klas 1b i 1c pojechali na wycieczkę do wrocławskiego Afrykarium.

W tym unikatowym na skalę światową kompleksie uczniowie zapoznali się z różnymi ekosystemami związanymi ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. W 19 akwariach i basenach o pojemności niemal 15 000 000 l wody pierwszaki mogły oglądać zwierzęta zamieszkujące plaże i rafę koralową Morza Czerwonego, rzekę Nil, Krainę Wielkich Rowów Afrykańskich, głębię Kanału Mozambickiego, plaże Wybrzeża Szkieletów (Namibia) i Dżunglę dorzecza Kongo. Były tam m.in. rekiny, płaszczki, hipopotamy nilowe, mrówniki, dikdiki, pingwiny przylądkowe, kotiki, krokodyle, manaty i wiele innych ciekawych zwierząt.

Po zwiedzeniu Afrykarium dzieci złożyły wizytę kozom, kucykom, obejrzały na wybiegu jelonka czubatego, pandę małą i wilki. Dotarły również do „Świata małp”, czyli trzech pawilonów, w których mieszkają małpy właściwe, szympansy oraz gibony, obejrzały także ekspozycję z pawianami masajskimi. Okrążając ich skalny wybieg trafiły się prosto do Słoniarni.

Bardzo ważnym punktem wycieczki był czas na zakup pamiątek. Dzieci wróciły do szkoły zadowolone z wyjazdu I pełne niezapomnianych wrażeń.

Bardzo dziekujemy opiekunom, którzy czuwali nad prawidłowym przebiegiem wycieczki i bezpieczeństwem dzieci: p. K. Pawul, p. I. Monecie, p. E. Węgrzyn-Wąworek, p. R. Zalas, p. Z. Ostrowskiej, p. K. Delfel, p. M. Bieżyńskiej.

"ALADYN' W WYKONANIU UCZNIÓW KLASY IIB

28 maja 2015 r. uczniowie klasy 2b pod opieką p. Edyty Kruk wystawili przedstawienie pt.: "Aladyn" dla dzieci z klas I-III.

Dwa dni wcześniej, 26 maja 2015 r. przedstawienie to zobaczyły mamy, dla których uczniowie wcieli się w oryginalne role. Z pewnością barwne stroje przyciągały uwagę, ale najciekawsze były tańce małych aktorek. Mimo, że niektórzy pierwszy raz stawiali swoje kroki na scenie, wspaniale dali sobie radę z tekstem i zadziwili wszystkich odwagą. Gratulujemy i czekamy na kolejny występ.

WYCIECZKA UCZNIÓW KLAS 3A I 3C DO JURAPARKU W KRASIEJOWIE

27 maja 2015 r. byliśmy na klasowej wycieczce w Krasiejowie w Juraparku.

Wyruszyliśmy o godzinie 8.00, a na miejscu byliśmy o 11.00. Najpierw wjechaliśmy kolejką do „Tunelu czasu”, w którym oglądaliśmy film o powstaniu Ziemi (3D). Następnie ścieżką prehistoryczną doszliśmy do Instytutu Przyrodniczego. Po posiłku i odpoczynku na placu zabaw udaliśmy się do oceanarium i kina (5D), następnie kupiliśmy pamiątki. O 17.50 wróciliśmy do domu.

Wycieczka była bardzo udana. Najbardziej podobał nam się film w technice 5D.

uczniowie klasy 3a