SZÓSTOKLASIŚCI Z WIZYTĄ W MUZEUM DAWNEGO KUPIECTWA

29 kwietnia 2016 r. uczniowie klas szóstych byli z wizytą w Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy. Uczestniczyli w wykładzie Pani Agnieszki Dudzińskiej pt. "Konstytucja 3 Maja jako próba naprawy Rzeczypospolitej".

SZKOLNA AKADEMIA Z OKAZJI ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

29 kwietnia 2016 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji święta KONSTYTUCJI 3 MAJA. Uczniowie zaprezentowali wspaniałą inscenizację, wiersze i pieśni patriotyczne. Głównym celem apelu było wyrobienie wśród dzieci i młodzieży postaw szacunku do dziedzictwa kulturowego, historycznego i tradycji narodowych. Cieszymy się więc wolną Polską i tym, że możemy z dumą patrzeć na polską flagę i śpiewać polski hymn.

Więcej zdjęć można obejrzeć w GALERII w zakładce IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE.

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU "PAN HILARY TO JA I TY"

28 kwietnia 2016 r. w Niepublicznej Szkole Podstawowej "Bliżej Dziecka" został rozstrzygnięty Międzyszkolny Konkurs Charytatywny „Pan Hilary to ja i Ty”, w którym uczniowie klas 0-3 naszej szkoły odnieśli sukcesy. Konkurs ten rozgrywany był w czterech kategoriach:

- konkurs charytatywny,

- konkurs plastyczny – „Świat w różowych okularach”,

- konkurs recytatorski – wiersze Juliana Tuwima i Jana Brzechwy,

- konkurs sportowy.

Społeczność naszej szkoły przekazała kwotę 1030 zł na rzecz podopiecznych Świdnickiego Koła Polskiego Związku Niewidomych. W tym celu nauczyciele bibliotekarze zorganizowali w szkole loterię fantową, na którą złożyły się dary w postaci książek i maskotek.

Zwycięzcy konkursu:

1. konkurs recytatorski: Maksymilian Kryjak 1c (nagroda), Maksymilian Gołąb 1c (nagroda), Nina Ząbkiewicz 1a (nagroda);

2. konkurs plastyczny: Milena Owsianka 2e (nagroda), Karolina Głowacka 2b (nagroda);

3. konkurs sportowy: III miejsce – Natalia Smaza 3a, Wiktor Chrząstowski 3a, Jagoda Babiarz 3b, Aleksander Kaczyński 3b, Klara Głogowska 3c, Jakub Kierul 3c.

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy sukcesów!