SPOTKANIA OPŁATKOWE W KLASACH MŁODSZYCH

22 grudnia 2016 r., tuż przed świętami Bożego Narodzenia, w klasach młodszych odbyły się klasowe spotkania opłatkowe. Więcej zdjęć z tych spotkań można obejrzeć w GALERII  w zakładce IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE - WIGILIA 2016

KLASA 0B

Spotkanie opłatkowe w grupie 0b poprzedził film pt."W Betlejem", który wprowadził najmłodszych uczniów w wyjątkowy nastrój zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. W tym czasie rodzice przygotowywali dzieciom klasowy poczęstunek. Było wyjątkowo odświętnie - opłatek, życzenia, kolędy oraz coś miłego pod choinką. Dzieci odwiedziła też p. dyrektor Małgorzata Gryń-Chlebicka z życzeniami bożonarodzeniowymi.

KLASA 2B

22 grudnia 2016 r. odbyło się w naszej klasie spotkanie opłatkowe. W przygotowaniach dopomogli nasi rodzice, którzy wcześniej zatroszczyli się o odpowiednią oprawę.

Wizytowe ubrania, świąteczne dekoracje stołów oraz pyszne potrawy stworzyły wyjątkowy nastrój.  Po życzeniach i posiłku śpiewaliśmy znane nam kolędy, Hania Surosz zagrała na skrzypcach, a Szymon Wilczyński na akordeonie. Na koniec wszyscy otrzymali świąteczne upominki. W miłej atmosferze rozeszliśmy się do domów.

KLASA 2D

Spotkanie to rozpoczęło się od przełamania opłatkiem i złożeniu sobie życzeń. Następnie wszyscy zasiedliśmy do stołu, na którym przygotowane były świąteczne pyszności. Wspólnie spędzony czas umilały nam kolędy słuchane i śpiewane przez dzieci. Miłym akcentem naszego spotkania była prezentacja kolęd zagranych przez Lusię i Zosię. Koncert kolęd w wykonaniu Zosi nagrodzony został wielkimi brawami kolegów i koleżanek.  Ponadto na każde dziecko czekały też prezenty.
Dziękujemy wszystkim rodzicom za przygotowanie wigilijnych przysmaków, upominków oraz dekoracji.

KLASA 3A

KLASA 3B

22 grudnia 2016 r. uczniowie klasy 3b spotkali się przy wspólnym wigilijnym stole. W udekorowanej świątecznie sali znalazła się przystrojona choinka z prezentami oraz długi stół nakryty białym obrusem i zastawiony łakociami przygotowanymi przez rodziców. Trzecioklasiści spędzili piękne, wspólne chwile w wyjątkowej, świątecznej atmosferze, przy zapachu świerkowych gałązek i staropolskich kolędach. Łamiąc się opłatkiem, złożyli sobie świąteczne i noworoczne życzenia. Najserdeczniejsze życzenia złożyła również trzecioklasistom pani dyrektor Małgorzata Gryń - Chlebicka. Były to chwile pełne magii, uroku i dziecięcej radości.

KLASA 3D

Uczniowie klasy III D już po raz trzeci wspólnie ze swoją wychowawczynią, z dużą przyjemnością spędzili czas przy wigilijnym stole, pięknie udekorowanym, suto zastawionym pysznościami przygotowanymi przez rodziców. Było bardzo tradycyjnie, zgodnie ze zwyczajem na początku dzielenie się opłatkiem, składanie życzeń, potem wręczanie prezentów i wspólne śpiewanie kolęd.

Klasową Wigilię  uświetniły w tym roku solowe występy dzieci:  śpiewane kolęd - Konrad  Siorek i Weronika Majka,  w duecie - Martynka Szczepaniak i Marta Moląg, koncert na obój w wykonaniu Marysi Zmokłej, na skrzypcach zagrała Marcelina Gołębiowska. Wspólnie cały zespół wystawił klasowe jasełka.

"MALEŃKA MIŁOŚĆ ZBAWI ŚWIAT" - JASEŁKA W WYKONANIU UCZNIÓW KLASY 2C

22 grudnia 2016 r. uczniowie klasy 2c przygotowali szkolne jasełka pt." MALEŃKA MIŁOŚĆ ZBAWI ŚWIAT". Dzieci zostały przygotowane przez panie: Annę Pazgan i Agnieszkę Dembiczak. Na przedstawieniu gościliśmy licznie przybyłych gości: ks. Proboszcza Edwarda Szajdę, k. Wojciecha Iwanickiego, p. dyr. Małgorzatę Gryń - Chlebicka, p. v-ce dyr. Elżbietę Węgrzyn - Wąworek, rodziców, dziadków, uczniów naszej szkoły i nauczycieli. Przy śpiewie kolęd i słowach inscenizacji mogliśmy przeżyć pamiątkę narodzin Jezusa.

Mottem przewodnim było hasło, byśmy nie zatracili się w codziennym zabieganiu i byśmy umieli okazywać swoim bliskim odrobinę miłości na co dzień.

MIKOŁAJKOWE ODWIEDZINY W ZESPOLE SZKÓŁ SPECJALNYCH W ŚWIDNICY

20 grudnia 2016 uczniowie klasy 4C pod opieką wychowawczyni pani Grażyny Karpy  odwiedzili dzieci z Zespołu Szkół  Specjalnych w Świdnicy. Nasi czwartoklasiści przygotowali świąteczne paczki dla wychowanków ZSS  oraz mini koncert na flażolety. Po przybyciu na miejsce, dzięki uprzejmości pani dyrektor tejże placówki, mieli okazję obejrzeć piękną, nowoczesną szkołę, w której uczą się dzieci niepełnosprawne. Następnie wzięli udział w interesujących zajęciach integracyjnych przygotowanych przez panie nauczycielki z ZSS. Efektem tej zabawy były serca wykonana wspólnie z nowymi koleżankami i kolegami. Na koniec spotkania nastąpiło wzajemne obdarowywanie się  paczkami.
Uczniowie klasy 4c wrócili do szkoły pełni wrażeń i chętnie mówili o tym, czego dowiedzieli się o swoich niepełnosprawnych kolegach, a także o tym czego dowiedzieli się o sobie:
Zrozumiałam, że muszę bardziej doceniać to, co mam.
Zobaczyłam, że chociaż te dzieci są chore, to tak się śmieją jak my. Spotkałam tam dziewczynkę - Olę, która pomimo choroby śmiała się i jej optymizm wzywał mnie do tego, żeby tez się uśmiechać.
Odkryłam, że chciałabym pomagać ludziom  niepełnosprawnym, ponieważ potrzebują takich ludzi jak my.
Dowiedziałam się o sobie tego, że potrafię być pomocna. Gdy wycinałyśmy z Martą ścinki do serduszka, to Marta nie mogła tego zrobić i ja jej w tym pomogłam.
Podczas tej wyprawy zrozumiałam, że każdy jest inny i że nie można się z tego śmiać.