KONCERT DLA RODZINY PRZYGOTOWANY PRZEZ DZIECI Z GRUPY 0B

W środę, 31 maja 2017 r. dzieci z oddziału  Ob wraz z wychowawczynią p. Barbarą Bilańską-Świerzko  przygotowały "KONCERT DLA RODZINY".

Do auli przybyli zaproszeni goście: rodzice, dziadkowie, rodzeństwo, ciocie i wujkowie. Przed tak wspaniałą publicznością dzieci zaprezentowały na scenie tańce, piosenki, inscenizacje. Recytowały też wiersze Juliana Tuwima, Jana Brzechwy i innych autorów.
Mali artyści otrzymali ogromne brawa i gratulacje za długi i wspaniały występ!

WIELOBÓJ LEKKOATLETYCZNY UCZNIÓW KLAS III I IV

Pogoda aż nadto dopisała na zawodach Wieloboju Lekkoatletycznego klas III-IV zorganizowanych 30 maja 2017 r. na Stadionie Zawiszów przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Turniej w ramach 'Współzawodnictwa szkolnego 2016-2017' zgromadził po pięć reprezentacji świdnickich podstawówek. Dzieci rywalizowały w trzech konkurencjach: biegu na 60 metrów, skoku w dal i rzucie piłeczką palantową. Drużyna złożona z dziesięciu zawodników danej klasy, pięciu chłopców i pięć dziewczynek, w każdej dyscyplinie zdobywała punkty dla zespołu. Do klasyfikacji klasy liczyła się suma czterech najlepszych wyników dziewcząt i chłopców. Zajęte miejsca w każdej z trzech konkurencji po dodaniu dawały wynik drużyny. Najmniejsza liczba punktów wyłaniała zwycięzców. Drużyny rywalizowały też o awans do finału strefy wałbrzyskiej. Do dalszego szczebla rozgrywek przechodzą po trzy najlepsze klasy. Ostatecznie poszczególne klasy zajęły miejsca:

KLASA III

1. SP 8 – 5 pkt

KLASA IV

5. SP 8 – 13 pkt

Osobna klasyfikacja do świdnickiego 'Współzawodnictwa szkolnego 2016-2017' sumowana była z obu klas III i IV osobno dla dziewcząt i chłopców:

DZIEWCZĘTA

1. SP 6 – 10 pkt

2. SP 8 – 8 pkt

3. SP 4 – 7 pkt

4. NSP Bliżej Dziecka – 6 pkt

5. ex SP 1 – 5 pkt

5. ex SP 105 – 5 pkt

CHŁOPCY

1. SP 6 – 10 pkt

2. SP 4 – 8 p

3. SP 8 – 7 pkt

4. NSP Bliżej Dziecka – 6 pkt

5. ex SP 1 – 5 pkt

5. ex SP 105 – 5 pkt

SPOTKANIE UCZNIÓW KLASY 1B Z PANEM MACIEJEM KUCHTĄ

30 maja 2017 r. uczniowie klasy 1B gościli p. Macieja Kuchtę, osobę niewidomą i słabosłyszącą.

Pan Maciej opowiadał uczniom, w jaki sposób w obecnych czasach funkcjonują osoby niewidome i na jakie trudności napotykają w codziennym życiu. Zaprezentował wiele nieznanych wcześniej dzieciom urządzeń i przedmiotów, które są niezbędne osobom niewidomym oraz słabo słyszącym, a także wytłumaczył, jak one działają, np. książki, alfabet Braille’a, laptop, telefon komórkowy, ciśnieniomierz, biała laska, aparat słuchowy itp. Pan Maciej opowiedział też o swoim zawodzie masażysty.
Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały zaproszonemu gościowi pytania. To wydarzenie uzmysłowiło im również, jak ważna jest codzienna pomoc, dostrzeganie drugiego człowieka, a także nauka szacunku i zrozumienia dla niepełnosprawności.
Dziękujemy p. Małgorzacie Dziurze-Sztejnberg za zorganizowanie spotkania.