KIERMASZ TANIEJ KSIĄŻKI W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

Od 23 do 27 października 2017 r. w czytelni biblioteki szkolnej trwał kiermasz „zaczytanej” książki. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, rodziców i nauczycieli. Celem kiermaszu była nie tylko sprzedaż, ale również promowanie książek, obcowanie z lekturą i rozwijanie kultury czytelniczej. Cena każdej książki wynosiła 50 groszy. W ostatnim dniu kiermaszu dzieci uwolniły wszystkie pozostałe „zaczytane” książki.
Z zebranych groszy na pewno uda się kupić jedną lub dwie nowe, ciekawe pozycje do biblioteki.

WYCIECZKA UCZNIÓW ZE ŚWIETLICY SZKOLNEJ DO KOMENDY POWIATOWEJ PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W ŚWIDNICY

31 października 2017 r. uczniowie z klasy 1a i 3b uczęszczający do świetlicy szkolnej odwiedzili Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy. Wyjście miało na celu zapoznanie dzieci ze specyfiką pracy strażaka, poznanie warunków codziennej służby strażaka oraz poszerzenie wiedzy w zakresie bezpieczeństwa.
Uczniowie poznali sposób obsługi zgłoszeń alarmowych, udali się do garażu, gdzie strażacy zaprezentowali wozy strażackie i omówili podstawowe wyposażenie pożarnicze samochodu ratowniczo-gaśniczego.                                                                                    Wycieczka była pełna wrażeń i radości, a uczniowie wrócili do szkoły bogatsi o niezapomniane wrażenia   i wiedzę.

Organizatorkami wycieczki były panie ze świetlicy szkolnej.

PRELEKCJA NA TEMAT ŻYCIA I TWÓRCZOŚCI FRYDERYKA CHOPINA

W związku z włączeniem się naszej szkoły do projektu organizowanego przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina nt życia i twórczości kompozytora, 27.10.2017 r. uczniowie klas piątych uczestniczyli w prelekcji Pani Magdaleny Lisieckiej. Podczas spotkania uczniowie: poznali najważniejsze fakty życia Chopina, słuchali przykładów jego twórczości oraz kształtowali umiejętności określania nastroju wysłuchanej muzyki.