KONKURS WIEDZY O IRENIE SENDLEROWEJ I HISTORII ORDERU UŚMIECHU

26.03.2018 r. wraz z moimi koleżankami - Olimpią i Kamilą wzięłam udział w konkursie wiedzy o Irenie Sendlerowej i historii Orderu Uśmiechu.

Zorganizowany był przez Szkołę Podstawową nr 8 w Świdnicy i Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Chorych "Serce".
Konkurs podzielono na dwa etapy. Pierwszym z nich był test wiedzy o działalności Ireny Sendlerowej i Orderze Uśmiechu. Drugi składał się z 8 zadań praktycznych m.in. z części jaka to melodia, puzzle oraz krzyżówki. Na zakończenie nastąpiło rozdanie nagród, przy którym bardzo się stresowałyśmy, gdyż miałyśmy silną konkurencję z innych szkół podstawowych. Jednak udało nam się zająć pierwsze miejsce i wygrać wycieczkę do Warszawy.
Bardzo podobał mi się konkurs ze względu na jego organizację i przygotowanie, ponieważ dzięki zadaniom w formie zabaw nie było czuć dużej rywalizacji. Podczas nauki na quiz dowiedziałam się wielu, czasem nawet niewiarygodnych, faktów o ratowaniu żydowskich dzieci przez Irenę Sendlerową, wywarły one na mnie ogromne wrażenie i podziw.
Anna Galicka, 7b

PRZYGOTOWANIA DO WIELKANOCY W KLASIE 1A

Święta Wielkiej Nocy to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów.

28 marca 2018 r., tuż przed przerwą świąteczną, w klasie 1A odbyły się warsztaty plastyczne.

Zajęcia te umiliły dzieciom oczekiwanie na ten wyjątkowy, barwny czas i wprowadziły je w wielkanocny nastrój. Powstały piękne pisanki, kolorowe koguty i zajączki. Na zakończenie dzieci otrzymały drobne świąteczne upominki, czekoladowe zajączki i kolorowe pudełka z motywem wielkanocnym, które będą mogły wykorzystać do domowej dekoracji.

Klasa 1A życzy wszystkim Wesołych Świąt, smacznego jajka i mokrego śmigusa – dyngusa.

WIELKANOC TUŻ, TUŻ – WARSZTATY W KLASIE 1C

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych w dniu 27 marca 2018r. w klasie 1C odbyły się warsztaty plastyczne.

Uczniowie chętnie przystąpili do pracy, aby wykonać zajączki, kurczęta czy kartki świąteczne. Radości i zabawy było wiele, ponieważ wszyscy starali się wykonać piękne i kolorowe ozdoby wielkanocne. Uczniowie mieli możliwość wykorzystania dostępnych materiałów i stworzenia swoich wymarzonych prac. Dzieci wykazały się dużą kreatywnością i inwencją twórczą. W przyjaznej atmosferze czas upłynął bardzo szybko i niesamowicie twórczo.

Więcej artykułów…

1. WARSZTATY WIELKANOCNE W ODDZIALE 0A