PRACA ZDALNA BIBLIOTEKI

Od dnia 25 marca 2020 biblioteka szkolna pracuje zdalnie. Oto nasze propozycje działań, które pojawiają się na stronie internetowej szkoły:
1. merytoryczne wspieranie uczniów i ich rodziców w czasie pandemii;

2. wspieranie czytelnictwa w domach;

3. proponowanie chętnym uczniom zajęć dodatkowych związanych z książką;

4. wskazywanie uczniom, gdzie mogą znaleźć darmowe książki online, szczególnie lektury – wskazywanie bibliotek cyfrowych i innych źródeł darmowych ebooków – publikowanie list na stronie internetowej szkoły;

5. wskazywanie uczniom, rodzicom i nauczycielom nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK), wspierających edukację, czyli przydatnych stron, aplikacji i programów, które można wykorzystać w pracy zdalnej po pandemii;

6. gromadzenie materiałów dydaktycznych wykorzystywanych w pracy bibliotecznej podczas lekcji (także zdalnych) – filmy, prezentacje multimedialne, zadania interaktywne etc.;

7. przygotowanie zadań na platformie e-nauczanie wykorzystywanych obecnie podczas zajęć języka polskiego, poszerzanie bazy materiałów (zajęcia biblioteczne);

8. zaproponowanie uczniom (zakładka: biblioteka szkolna) testów dotyczących znajomości lektur (klasy 4-8);

9. przygotowanie scenariuszy imprez szkolnych, uroczystości, które będą przydatne po  powrocie do szkoły;

10. przygotowanie quizów, zadań, testów czytelniczych dla uczniów;

11. przesyłanie uczniom gotowych materiałów edukacyjnych;

12. samokształcenie i doskonalenie warsztatu pracy;

13. prowadzenie szkolnej strony internetowej oraz strony szkoły na Facebooku;

14. przygotowywanie materiałów na stronę internetową szkoły.

Z uczniami, nauczycielami i rodzicami kontaktujemy się za pośrednictwem dziennika elektronicznego Librus i mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

"KTO CZYTA KSIĄŻKI, ŻYJE PODWÓJNIE"

Biblioteka szkolna posiada bogaty księgozbiór wypożyczalni oraz czytelni systematycznie uzupełniany o nowości książkowe. Ze zbiorów tych mogą korzystać uczniowie, rodzice i wszyscy pracownicy szkoły. Gromadzimy literaturę piękną oraz pozycje ze wszystkich dziedzin wiedzy. W wypożyczalni jest wolny dostęp do półek. Zbiory udostępniamy na zajęcia lekcyjne i wypożyczamy do domu. Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej znajdujące się w czytelni to 9 stanowisk komputerowych. Korzystający z nich uczniowie samodzielnie poszukują informacji, pogłębiają własne zainteresowania i pasje. W bibliotece organizowane są konkursy, wystawy, kiermasze, spotkania autorskie, lekcje biblioteczne z pokazami multimedialnymi i ćwiczeniami interaktywnymi, corocznie odbywa się pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika.