"LIBRO DI MUSICA"

Chór "LIBRO DI MUSICA" jest jedynym w Świdnicy szkolnym chórem dziecięcym. Funkcjonuje nieprzerwanie od 1 września 1998 r. W jego skład wchodzą chętni  uczniowie klas IV - VII. Chór liczy ponad 30 uczniów. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu.

Na zajęciach wokalnych chórzyści zapoznają się z wartościową literaturą chóralną różnych epok i kompozytorów. Kształcą swoje dziecięce głosy i słuch muzyczny. Biorąc udział w przeglądach i festiwalach chórów, wyrabiają w sobie umiejętności artystycznego wykonywania pieśni chóralnej, a także dostarczają ogromnych przeżyć estetycznych szerokim kręgom młodzieży i dorosłych.

Chór "LIBRO DI MUSICA" corocznie bierze udział w różnych konkursach i przeglądach, na których zdobywa nagrody i uznanie słuchaczy. Są to m.in:
- Przegląd Chórów Pogranicza Polsko - Czeskiego w Pieszycach,
- Ogólnopolskim Festiwalu Chórów Młodzieżowych "Skora-song" w Chojnowie,
- Festiwal Pieśni Patriotycznej w Żarowie.