WAKACJE Z MYŚLIBORZEM

Od czterech lat uczniowie naszej szkoły uczestniczą w  wakacyjnych wyjazdach do Myśliborza. Biorą udział w "Letniej Akademii Przyrody" w Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa  "Salamandra".
   Celem wyjazdu jest poszerzenie wiedzy z zakresu zagadnień przyrodniczo-ekologicznych, rozbudzenie zainteresowań aktywnością ruchową oraz integracja zespołu. W godzinach przedpołudniowych odbywają się zajęcia z nauczycielami z Centrum Edukacji. Dzieci poznają gatunki zwierząt leśnych oraz  dowiadują się ciekawych informacji o życiu owadów. Uczą się, jak robić mydełka glicerynowe i kulki kąpielowe. Biorą udział w zajęciach terenowych z użyciem GPS-u i kompasów. W czasie wyjazdu odbywają się również zajęcia plastyczno-techniczne. Dzieci samodzielnie wykonują miseczki gliniane, sowy z masy solnej oraz hotele dla owadów. Często zajęcia organizowane są w plenerze. Dzieci za pomocą specjalnych siatek łapią motyle oraz rozpoznają gatunki przy pomocy przewodników. Nie brakuje również zajęć sportowych: piłki siatkowej, gry w dwa ognie, Nordic walking.
   Wyjazd dostarcza uczniom wiele wrażeń. Zdobywają nowe wiadomości i umiejętności oraz nawiązują nowe relacje koleżeńskie. Jest to wspaniały letni czas mnóstwa radości, przeżyć, ale i nauki.